თბილისის მე-19 საერთაშორისო კინოფესტივალის სრული პროგრამა
მედია / პროფესიონალები → სიახლეები → თბილისის მე-19 საერთაშორისო კინოფესტივალის სრული პროგრამა
კინოფესტივალი მედიაში
2018-11-20

თბილისის მე-19 საერთაშორისო კინოფესტივალის სრული პროგრამა

 

საერთაშორისო კონკურსი:

1. „ბიჭები ტირიან" (Boys Cry, იტალია, 2018) რეჟისორები: დამიანო და ფაბიო დ'ინოჩენციო
2. „სასიცოცხლო სუნთქვა" (Breath of Life, საფრანგეთი, 2018) რეჟისორი: დავიდ რუ
3. „სოფლის ხმაური" (Country Noise, გერმანია, 2018) რეჟისორი: ლიზა მილერი
4. „ბროლის გედი" (Crystal Swan, ბელარუსი/აშშ/გერმანია/რუსეთი, 2018) რეჟისორი დარია ჟუკი
5. „გოგონა" (Girl, ბელგია/ნიდერლანდები, 2018) რეჟისორი: ლუკას დონტი
6. „ირინა" (Irina, ბულგარეთი, 2018) რეჟისორი: ნადეჟდა კოსევა
7. „მეზობლები" (Neighbors, საქართველო/მაკედონია, 2018) რეჟისორი: გიგიშა აბაშიძე
8. „მშვიდი ღამე" (Silent Night, პოლონეთი, 2018) რეჟისორი: პიოტრ დომალევსკი
9. „ვულკანი" (Volcano, უკრაინა/გერმანია, 2018) რეჟისორი: რომან ბონდარჩუკი
10. „გუშინ" (Yesterday, უნგრეთი/გერმანია/საფრანგეთი/ნიდერლანდები/მაროკო, 2018) რეჟისორი: ბალინტ კანიერეში

 

ევროპული ფორუმი:

1. „პარიზული განათლება" (A Paris Education, საფრანგეთი, 2018) რეჟისორი: ჟან-პოლ სივეირაკი
2. „ომში" (At War, საფრანგეთი, 2018) რეჟისორი: სტეფან ბრიზე
3. „კობეინი" (Cobain, ნიდერლანდები/ბელგია/გერმანია, 2018) რეჟისორი: ნანუკ ლეოპოლდი
4. „ცივი ომი" (Cold War, პოლონეთი/დიდი ბრიტანეთი/საფრანგეთი, 2018) რეჟისორი: პაველ პავლიკოვსკი
5. „ფავორიტი" (The Favourite, ირლანდია/დიდი ბრიტანეთი/აშშ, 2018) რეჟისორი: იორგოს ლანთიმოსი
6. „დაბადება" (Genesis, უნგრეთი, 2018) რეჟისორი: არპად ბოგდანი
7. „თუნდაც ჩაგვწერონ ისტორიაში ბარბაროსებად" (I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians, რუმინეთი/ჩეხეთის რესპუბლიკა/საფრანგეთი/ბულგარეთი/გერმანია, 2018) რეჟისორი: რადუ ჟედუ
8. „სახე" (Mug, პოლონეთი, 2018) რეჟისორი: მაუგოჟატა შუმოვსკა
9. „დარტყმის ტალღები - სახელი: მეთიუ" (Shock Waves - First Name: Mathieu, შვეიცარია, 2017) რეჟისორი: ლაიონელ ბაიერი
10. „სიბელი" (Sibel, თურქეთი/საფრანგეთი/ბულგარეთი/გერმანია, 2018) რეჟისორი: გიომ ჯოვანეტი, ჩაღლა ზენჯირჯი
11. „მწუხარე ანგელოზი" (Sorry Angel, საფრანგეთი, 2018) რეჟისორი: ქრისტოფ ონორე
12. „სპიტაკი" (Spita", სომხეთი/რუსეთი, 2018) რეჟისორი: ალექსანდრ კოტი
13. „ლოცვა" (The Prayer, საფრანგეთი/ბელგია, 2018) რეჟისორი: სედრიკ კანი
14. „თარჯიმანი" (The Interpreter, სლოვაკეთი/ჩეხეთის რესპუბლიკა/ავსტრია, 2018) რეჟისორი: მარტინ შულიკი
15. „ოცდაათი სული" (Thirty Souls, ესპანეთი, 2018) რეჟისორი: დიანა ტოუსედო
16. „არ შემეხო!" (Touch Me Not, რუმინეთი/გერმანია/ჩეხეთის რესპუბლიკა/ ბულგარეთი/საფრანგეთი, 2018) რეჟისორი: ადინა პინტილიე

 


ჰორიზონტები:

1. „10 წელი ტაილანდში" (10 Years in Thailand, ჰონგ-კონგი/ტაილანდი, 2018) რეჟისორები: ადიტია ასარატი, ვისიტ სასანატიენგი, ჩულაიარნონ სირიფოლი, აპიჩატპონგ ვირასეთაკული
2. „წარმოსახვითი მიწა" (A Land Imagined, სინგაპური/საფრანგეთი/ნიდერლანდები, 2018) რეჟისორი: იეო სიევ ჰუა
3. „ქათქათა ფერფლი" (Ash is Purest White, ჩინეთი/საფრანგეთი/იაპონია, 2018) რეჟისორი: ცია ჯან-კე
4. „ალმოდებული" (Burning, სამხრეთ კორეა, 2018) რეჟისორი: ჩან-დონ ლი
5. „ფოქსტროტი" (Foxtrot, ისრაელი/შვეიცარია/გერმანია/საფრანგეთი, 2017) რეჟისორი: სამუელ მაოზი
6. „ბალახი" (Grass, კორეა, 2018) რეჟისორი: ჰონ სანსუ
7. „მელბურნი" (Melbourne, ირანი, 2014) რეჟისორი: ნიმა ჯავიდი
8. „ჩვენი დრო" (Our Time, მექსიკა, 2018) რეჟისორი: კარლოს რეიგადასი
9. „აპოლონი ღაზიდან" (The Apollo of Gaza, კანადა, 2018) რეჟისორი: ნიკოლა ვადიმოვი
10. „გვიანია, რომ მოკვდე ახალგაზრდა" (Too Late to Die Young, ჩილე, 2018) რეჟისორი: დომინგა სოტომაიორი
11. „ზამა" (Zama, არგენტინა/ბრაზილია/ესპანეთი/საფრანგეთი/მექსიკა/ნიდერლანდები/პორტუგალია/აშშ/ლიბანი, 2017) რეჟისორი: ლუკრეცია მარტელი

 

დამზადებულია გერმანიაში: 

1. „3 დღე კიბერონში" (3 Days in Quiberon, გერმანია/ავსტრია/საფრანგეთი, 2018) რეჟისორი: ემილი ატეფი
2. „წვიმის აღწერის ათასი ხერხი" (Different Kinds of Rain, გერმანია, 2017) რეჟისორი: იზაბელ პრალი
3. „დახლებს შორის" (In The Aisles, გერმანია/ავსტრია, 2018) რეჟისორი: ტომას შტუბერი
4. „ამელი გარბის" (Mountain Miracle, გერმანია/იტალია, 2017) რეჟისორი: ტობიას ვიმანი
5. „მდუმარე პროტესტი" (The Silent Revolution, გერმანია, 2017) რეჟისორი: ლარს კრაუმე

 

ქვეყანა ფოკუსში - იტალია:

1. „კაპრის რევოლუცია" (Capri-Revolution, იტალია/საფრანგეთი, 2018) რეჟისორი: მარიო მარტონე
2. „ჩემი ქალიშვილი" (Daughter of Mine, იტალია/გერმანია/შვეიცარია, 2018) რეჟისორი: ლაურა ბისპური
3. „ეიფორია" (Euphoria, იტალია, 2018) რეჟისორი: ვალერია გოლინო
4. „ბედნიერი ლაზარე" (Happy as Lazzaro, იტალია/შვეიცარია/საფრანგეთი/გერმანია, 2018) რეჟისორი: ალიჩე რორვახერი
5. „გახსოვს?" (Ricordi?, იტალია, 2018) რეჟისორი: ვალერიო მიელი
6. „სუსპირია" (Suspiria, იტალია, 1977) რეჟისორი: დარიო არჯენტო
7. „იმედის მანკიერება" (The Vice of Hope, იტალია, 2018) რეჟისორი: ედოარდო დე ანჯელისი
8. „ქალის სახელი" (Woman's Name, იტალია/საფრანგეთი, 2018) რეჟისორი მარკო ტულიო ჯორდანა



ბალტიის ქვეყნები - 100:

1. „1944" (ესტონეთი, 2015) რეჟისორი: ელმო ნიუგანენი
2. „მჟავის ტყე" (Acid Forest, ლიეტუვა, 2018) რეჟისორი: რუგილებ არჯუკაიტე
3. „დროის ხიდები" (Bridges of Time, ლატვია/ლიეტუვა/ესტონეთი, 2018) რეჟისორები: კრისტინე ბრიდე და აუდრიუს სტონისი
4. „სასტუმრო „ამერიკის" შვილები" (The Children from the Hotel America, ლიეტუვა, 1990) რეჟისორი: რაიმუნას ბანიონისი
5. „მელანის ქრონიკები" (,Chronicles of Melanie, ლატვია/ჩეხეთი/ფინეთი, 2016) რეჟისორი: ვიესტურ კაირიში
6. „განთიადი" (Dawn, ლატვია/ესტონეთი/პოლონეთი, 2015) რეჟისორი: ლაილა პაკალნინა
7. „ალისფერი შროშანი" (Fire Lily, ესტონეთი, 2018) რეჟისორი: მარია ავდიუშკო
8. „პირქარი" (In The Crosswind, ესტონეთი, 2014) რეჟისორი: მარტი ჰელდე
9. „ტალახი" (Mellow Mud, ლატვია, 2016) რეჟისორი: რენარს ვიმბა
10. „სასწაული" (Miracle, ლიეტუვა/ბულგარეთი/პოლონეთი, 2017) რეჟისორი: ეგლე ვერტელიტე
11. „მიყვარხარ, დედა!" (Mother, I Love You, ლატვია, 2013) რეჟისორი: იანის ნორდსი
12. „ნოემბერი" (November, ესტონეთი, 2017) რეჟისორი: რაინერ სარნეტი
13. „თვალთმაქცები" (Pretenders, ესტონეთი, 2016) რეჟისორი: ვალო ტოომლა
14. „სანგაილის ზაფხული" (The Summer of Sangailė, ლიეტუვა/საფრანგეთი/ნიდერლანდები, 2015) რეჟისორი: ალანტე კავაიტე
15. „ზაფხულს გადარჩენილები" (Summer Survivors, ლიეტუვა, 2018) რეჟისორი: მარია ქავთარაძე

 

აპოლო: კინოს მეხსიერება - ინგმარ ბერგმანი 100:

1. „შემოდგომის სონატა" (Autumn Sonata, შვედეთი, 1978) რეჟისორი: ინგმარ ბერგმანი
2. „ბერგმანის კუნძული" (Bergmann Island, შვედეთი, 2004) რეჟისორი: მარი ნირერიოდი
3. „ფანი და ალექსანდრე" (Fanny and Alexander, შვედეთი, 1982) რეჟისორი: ინგმარ ბერგმანი
4. „პერსონა" (Persona, შვედეთი, 1966) რეჟისორი: ინგმარ ბერგმანი
5. „ინგმარ ბერგმანის ძებნაში" (Searching for Ingmar Bergman, გერმანია, 2018) რეჟისორი: მარგარეტ ფონ ტროტა
6. „ზაფხული მონიკასთან ერთად" (Summer With Monika, შვედეთი, 1953) რეჟისორი: ინგმარ ბერგმანი
7. „მარწყვის მდელო" (Wild Strawberries, შვედეთი, 1957) რეჟისორი: ინგმარ ბერგმანი

 

ლიტერატურა და კინო:

1. „ახალგაზრდა ასტრიდი" (Becoming Astrid, შვედეთი/გერმანია/დანია, 2018) რეჟისორი: პერნილე ფიშერ ქრისტენსენი
2. „ეთგარ კერეთი: დაფუძნებულია ნამდვილ ამბავზე" (Etgar Keret: Based on a True Story, საფრანგეთი/ისრაელი/ნიდერლანდები/აშშ, 2017) რეჟისორი: სტეფან კაასი
3. „მექი დანა. ბრეხტის სამგროშიანი ფილმი" (Mack the Knife: Brecht's Threepenny Film, გერმანია, 2018) რეჟისორი: იოახიმ ლანგი
4. „დარტყმის ტალღები - ჩემი გონების დღიური" (Shock Waves - Diary of My Mind, შვეიცარია, 2017) რეჟისორი: ურსულა მაიერი
5. „წიგნების მაღაზია" (The Bookshop, ესპანეთი/დიდი ბრიტანეთი/გერმანია, 2017) რეჟისორი: იზაბელ კოიშეტი.
6. „ბედნიერი უფლისწული" (The Happy Prince, გერმანია/ბელგია/დიდი ბრიტანეთი/იტალია, 2017) რეჟისორი: რუპერტ ევერეტი
7. „ტრანზიტი" (Transit, გერმანია/საფრანგეთი, 2018) რეჟისორი: კრისტიან პეტცოლდი

 

რეჟისორი ფოკუსში: სერგეი ლოზნიცა:

1. „დონბასი" (Donbass, გერმანია/საფრანგეთი/უკრაინა/ნიდერლანდები/რუმინეთი, 2018)
2. „პროცესი" (The Trial, ნიდერლანდები, 2018)
3. „გამარჯვების დღე" (Victory Day, გერმანია, 2018)

 


ქართული პანორამა:

სრულმეტრაჟიანი მხატვრული ფილმები:

1. „ჰამლეტი" (Hamlet, 2018) რეჟისორი: გიორგი მეგრელიშვილი
2. „ჰორიზონტი" (Horizon, საქართველო/შვედეთი, 2018) რეჟისორი: თინათინ ყაჯრიშვილი
3. „მეზობლები" (Neighbors, 2017) რეჟისორი: გიგიშა აბაშიძე
4. „აღლუმი" (Parade, 2018) რეჟისორი: ნინო ჟვანია


მოკლემეტრაჟიანი და ანიმაციური ფილმები:

 

  1. „1943" (გერმანია, 2017) რეჟისორი: ბიძინა გოგიბერიძე
  2. „ახალი წელი" (A New Year, 2018) რეჟისორი: გიორგი სიხარულიძე
  3. ბამბის ნაყინი" (Cotton Candy, 2018) რეჟისორი: ვაჟიკო ჩაჩხიანი
  4. „დიალექტი" (Dialect, 2017) რეჟისორი: დავით გურგულია
  5. „დელგმა" (Downpour, 2017) რეჟისორი: ანი კვიჭიძე
  6. „საშლელი" (Eraser, 2018) რეჟისორი: დავით ფირცხალავა
  7. ღამის მორიგე ექიმი" (Night Duty Doctor, 2018) რეჟისორები: გრიგოლ ჯანაშია, ნატო გაბუნია
  8. დაცვის პოლიციელი" (Security Guard, 2012-2018) რეჟისორი: გიგა ხაინდრავა
  9. "პურის სუნი" (Smell of Bread, 2018) რეჟისორი: გიორგი გერსამია
  10. ბარი" (The Bar, ჩეხეთი, 2018) რეჟისორი: დავით ჯაფარიძე
  11.  „ზამთარი, რომელიც არ ყოფილა" (Winter Which Was Not, 2017) რეჟისორი: ვაჟიკო ჩაჩხიანი

 

დოკუმენტური ფილმები:

1. "ჯარა" (Jara, 2017) რეჟისორი: ნიკა წიკლაური
2. „მე, ჯორჯ ბალანჩინი" (Me, George Balanchine, 2017) რეჟისორი: ნანუკა კიკნაძე
3. "ბებია" (Oma, გერმანია 2018). რეჟისორი: გიორგი გედევანიძე
4. „მიუსაფარი" (Shelterless, 2018) რეჟისორი: ზურაბ ინაშვილი
5. „ლანწკი პაპას მოპარული ხარი" (Papa Lantsky's Stolen Ox, 2018) რეჟისორები: ელენე ნავერიანი, თომას რაიხლინი
6. „მტვერით მოწამლულები" (Poisoned with Dust, 2018) რეჟისორები: თამარ ბართაია, გიორგი ბართაია
7. „ჭითურის ამერიკელი კონცესიონერი - ავერელ ჰარიმანი " (The American Concessioner of Chiatura Manganese - Averell Harriman , 2018) რეჟისორი: ოლიკო ჟღენტი
8. „მამაჩემის უხილავი ხელი" (The Invisible Hand of my Father, 2018) რეჟისორი: გიორგი გაგოშიძე
9. „გამჭვირვალე სამყარო" (Transparent World, 2018) რეჟისორი: ვახტანგ კუნცევ-გაბაშვილი.


განსაკუთრებული სეანსი:

1. „ალავედრობა" (Alavedroba, საქართველო, 1962) რეჟისორი: გიორგი შენგელაია

 

 

მნახველთა რაოდენობა: 4682